Peugeot 301

1559
Günlük
Peugeot 301
  • Dizel
  • Manuel
  • Dijital
  • 500 lt

ARAÇ HAKKINDA

eugeot’nun B segmenti otomobil rekabetinde katılamak için ürettiği Peugeot 301, uluslararası pazarlarda kompakt, sedan bir otomobil arayan müşterilere hitap etmeyi başarıyor.

Peugeot 301 görücüye çıktığı 2012 yılından beri 360 binden fazla araç sattı. Söz konusu bu satış başarısı sınıfının en iyi değerlerini sunan geniş ve ferah iç alanı, geniş bagaj hacmi ve Peugeot markasının uzmanlık alanlarından biri olan çekici tasarımı gibi niteliklere dayanıyor.

peugeot 301, güncel Peugeot modelleriyle aynı tasarım dilini bünyesinde barındırıyor ve aynı zamanda araç Citroen'in C-Elysee modeliyle de neredeyse aynı görünümde olduğu söylenebilir. Peugeot 301’in burun tasarımı, aslan logosuna ev sahipliği yapan dik konumlu ön ızgara tarafından vurgulanıyor ve geniş hava girişlerine sahip dinamik tasarımlı ön tampon tarafından altı çiziliyor.

Bütün bu dış tasarımda bulunan çizgiler, Peugeot’nun imzası niteliğinde olan LED farlar, sis farları ve tampondaki geniş hava girişlerini ön plana çıkarıyor. Peugeot 301, genelde aile arabası ve filo arabası olarak tercih edilmesine rağmen yeni Peugeot 301'in tasarımına da gayet önem verilmiş bir otomobil olduğunu söylesek yanılmış olmayız.

Ön ve arka koltuk sırasında konforlu bir yaşam alanı sunan Peugeot 301, 2.65 metre uzunluğundaki dingil mesafesiyle araç ile 5 kişi rahat bir şekilde seyehat etmenize olanak sağlıyor. Yani Peugeot 301 bir binek araç için oldukça yeterli bir iç hacim değerine sahip.

Ailelerin olmazsa olmazı geniş bagaj hacmi

Peugeot 301 ikiz kardeşi C-Elysee ile birlikte sınıfının en geniş bagaj hacmine sahip otomobillerinden biri. VDA standartlarına göre 506 litre olan bagaj hacmi 640 litreye kadar çıkıyor. Arka koltuklar yatırıldığında ise bagajın hacmi 1000 litreyi aşıyor. Bu durumun geniş ailelerin beğenisini toplayacağı kesin.